zytać. Podobnie jak z ogłoszeniami, administrator decyduje jakie uprawnienia są wymagane do pisania tematów przyklejonych na każdym forum.

Góra

» Czym są tematy zamknięte?
Zamknięte tematy zostają zablokowane przez jednego z moderatorów lub administratorów forum. Nie możesz odpowiadać w zamkniętych tematach, a ankiety w nich zawarte zostają automatycznie zakończone. Tematy mogą zostać zamknięte z wielu powodów (np. naruszenie regulaminu). Zależnie od zezwoleń ustalonych przez administratora możesz mieć możliwość zamykania swoich tematów.

Góra

» Czym są ikony tematu?
Ikony tematu są obrazkami, które autor wybiera podczas pisania postów wskazując na ich zawartość. Możliwość korzystania z ikon tematu uzależniona jest od zezwoleń ustalonych przez administratora.

Góra


Poziomy Użytkownika i Grupy

» Kim są Administratorzy?
Moderatorzy są osobami (albo też grupami osób), których zadaniem jest przaglądanie forum od czasu do czasu. Mają oni możliwość edytowania treści lub usuwania postów a także blokowania, odblokowywania, przenoszenia, usuwania i dzielenia tematów w forum, które moderują. Generalnie moderatorzy czuwają aby użytkownicy pisali na temat w dyskusjach oraz nie publikowali niewłaściwych i obraźliwych materiałow.

Góra

» Kim są Moderatorzy?
Moderatorzy są osobami (albo też grupami osób), których zadaniem jest przaglądanie forum od czasu do czasu. Mają oni możliwość edytowania treści lub usuwania postów a także blokowania, odblokowywania, przenoszenia, usuwania i dzielenia tematów w forum, które moderują. Generalnie moderatorzy czuwają aby użytkownicy pisali na temat w dyskusjach oraz nie publikowali niewłaściwych i obraźliwych materiałow.

Góra

» Czym są grupy użytkowników?
Grupy użytkowników są sposobem, w jaki administratorzy mogą grupować użytkowników. Każdy użytkownik może należeć do wielu grup i każda grupa może mieć własne zezwolenia. Dzięki temu administratorzy mogą łatwo zmienić zezwolenia dla wielu użytkowników za jednym razem, nadać zezwolenia moderatora lub dać dostęp użytkownikom do prywatnego forum.

Góra

» Gdzie są grupy użytkowników i jak do nich mogę dołączyć?
Aby dołączyć do grupy użytkowników kliknij w odnośnik Grupy znajdujący się w Twoim Panelu użytkownika, gdzie możesz przeglądać wszystkie grupy. Nie wszystkie są dostępne dla każdego, niektóre mogą wymagać akceptacji przyjęcia nowego użytkownika, niektóre mogą być zamknięte a inne mogą mieć ukryte członkowstwo. Jeżeli grupa jest otwarta możesz poprosić o przyjęcie do grupy klikając w odpowiedni przycisk. Jeżeli grupa wymaga akceptacji nowego członka, Twoja prośba musi zostać zaakceptowana przez moderatora grupy i może on zapytać dlaczego chcesz dołączyć do grupy. Prosimy nie dręczyć moderatora w przypadku negatywnej decyzji, ma swoje powody.

Góra

» Jak mogę zostać przywódcą grupy?
Możliwe, że administrator forum przypisał kolor członkom grupy, aby ułatwić ich identyfikowanie.

Góra

» Czym jest "Domyślna grupa"?
Możliwe, że administrator forum przypisał kolor członkom grupy, aby ułatwić ich identyfikowanie.

Góra

» Czym jest "Domyślna grupa użytkownika"?
Ta strona przedstawia listę osób zajmujących się obsługą forum m.in. administratorów forum oraz moderatorów wraz z informacją jakie fora moderują.

Góra

» Czym jest link "Ekipa"?
To jest strona z listą osób odpowiedzialnych za forum, w której znajdują się administratorzy i moderatorzy forum i fora przez nich moderowane.

Góra


Prywatne wiadomości

» Nie mogę wysyłać prywatnych wiadomości!
Przyczyną tego może być: nie jesteś zarejestrowany i/lub nie jesteś zalogowany, administrator forum wyłączył przesyłanie prywatnych wiadomości na całym forum lub też administrator uniemożliwił Tobie przesyłania wiadomości. Jeżeli jest do ostatni przypadek powinieneś skontaktować sie z administratorem z prośbą o wyjaśnienie przyczyn jego decyzji.

Góra

» Otrzymuję niechciane prywatne wiadomości!
Możesz zablokować przyjmowanie wiadomości od użytkownika używając reguł w Twoim Panelu uźytkownika. Jeżeli otrzymujesz od kogoś obelżywe prywatne wiadomości poinformuj o tym administratora forum, który będzie mógł zabronić takiej osobie wysyłania jakichkolwiek wiadomości.

Góra

» Odebrałem spam lub obraźliwy e-mail od kogoś z tego forum!
Przykro nam z tego powodu. System wysyłania e-maili forum zawiera zabezpieczenia umożliwiające tropić użytkowników, którzy piszą takie wiadomości. Powinieneś przesłać pełną kopię e-maila, który otrzymałeś, ważne żeby zawierał nagłówki (zawierają one informacje o użytkowniku, który wysłał e-maila). Wtedy będzie on mógł podjąć odpowiednie kroki.

Góra


Przyjaciele i wrogowie

» Czym jest moja lista Przyjaciół i Wrogów?
Użytkownicy dodani do Twojej listy przyjaciół będą wyświetleni w Panelu użytkownika i dzięki temu będziesz mógł szybko sprawdzić ich status online a także wysłać prywatną wiadomość. Zależnie od szablonu forum ich posty mogą być podświetlane. Jeśli dodasz użytkownika do listy wrogów to wszystkie posty przez niego napisane będą domyślnie ukryte.

Góra

» Jak mogę dodać / usunąć użytkowników z mojej listy Przyjaciół lub Wrogów?
Możesz dodawać użytkowników na dwa sposoby. Po pierwsze klikając w profilu wybranego użytkownika na odnośnik Dodaj do przyjaciół. Drugi sposób to skorzystanie z zakładki w swoim Panelu użytkownika - możesz tam wpisać nazwę użytkownika, którego chcesz dodać do listy. Na tej samej stronie możesz także usuwać przyjaciół z listy.

Góra


Przeszukiwanie forów

» Jak mogę przeszukiwać forum lub fora?
Wpisz poszukiwaną frazę w pole wyszukiwania, znajdujące się na stronie głównej, a także stronach forów i tematów. W celu uzyskania zaawansowanych opcji wyszukiwania, należy kliknąć odpowiedni przycisk, dostępny na wszystkich stronach Forum. Szczegóły korzystania z wyszukiwarki mogą zależeć od używanego stylu.

Góra

» Dlaczego moje wyszukiwanie nie zwraca wyników?
Wyszukiwanie zwróciło zbyt dużo wyników dla tego serwera. Użyj wyszukiwania złożonego, bardziej sprecyzuj zapytanie oraz fora do przeszukania.

Góra

» Dlaczego moje wyszukiwanie zwraca pustą stronę!?
Twoje wyszukiwanie zwróciło zbyt dużo wyników. Użyj "Zaawansowanego wyszukiwania" i postaraj się być bardziej precyzyjny określając okres i fora, które mają być przeszukane.

Góra

» Jak mogę wyszukać użytkowników?
Odwiedź stronę "Użytkownicy" i kliknij na "Znajdź użytkownika".

Góra

» Jak mogę znaleźć moje posty i tematy?
Swoje posty możesz znaleźć klikając na "Szukaj posty użytkownika" w Panelu użytkownika lub na stronie swojego profilu. Jeżeli chcesz wyszukać swoje tematy użyj strony Zaawansowanego wyszukiwania i skorzystaj z odpowiednich opcji.

Góra


Śledzenie tematu i Zakładki

» Jaka jest różnica między utworzeniem zakładki a śledzeniem?
Zakładki w phpBB3 działają podobnie jak zakładki w przeglądarce. Nie dostajesz powiadomienia, gdy pojawia się aktualizacja, ale możesz później wrócić do tematu. Śledzenie zaś powiadamia Cię w wybrany przez Ciebie sposób, gdy w temacie bądź na forum pojawia się aktualizacja.

Góra

» Jak mogę śledzić wybrane fora lub tematy?
Aby rozpocząć śledzenie wybranego forum kliknij odnośnik "Śledź forum" znajdujący na jego stronie. Natomiast żeby rozpocząć śledzenie odpowiedzi w temacie zaznacz odpowiednią opcję podczas pisania odpowiedzi lub kliknij odnośnik "Śledź temat" znajdujący się u dołu wybranego tematu.

Góra

» Jak mogę usunąć moje śledzenia?
Aby usunąć śledzenia przejdź do Panelu Użytkownika a następnie do zakładki Śledzone tematy i fora.

Góra


Załączniki

» Jak mogę odnaleźć wszystkie moje załączniki?
Aby znaleźć listę załączników, które dodałeś, musisz udać się do Panelu Użytkownika (inaczej UCP) i wybrać odpowiedni odnośnik, aby przejść do sekcji załączników.

Góra

» Jak mogę znaleźć wszystkie moje załączniki?
Aby wyświetlić listę załączników, które wgrałeś przejdź do Twojego Panelu Użytkownika a następnie kliknij odnośnik Załączniki.

Góra


Kwestie phpBB 3

» Kto napisał skrypt tego forum?
Ten skrypt (w niezmodyfikowanej formie) został utworzony, opublikowany i jest własnością Grupy phpBB. Skrypt jest udostępniany na zasadach licencji GNU General Public Licence i może być dowolnie dystrybuowany.

Góra

» Dlaczego funkcja X nie jest dostępna?
To oprogramowanie zostało utworzone i jest własnością Grupy phpBB. Jeżeli sądzisz, że jakaś funkcja powinna zostać do niego dodana odwiedź stronę phpbb.com i zobacz co w tej sprawie ma do powiedzenia Grupa phpBB. Prosimy nie pisać próśb o nowe funkcje na forum z phpbb.com. Grupa wykorzystuje system SourceForge do zarządzania prośbami. Poszukaj na forum opinii Grupy phpBB na temat danej funkcji, jeśli taka już tam się znajduje, a w przeciwnym wypadku postępuj zgodnie z podaną tam procedurą zgłaszania prośb.

Góra

» Z kim mam się skontaktować w sprawach nadużyć prawnych dotyczących tego Forum?
Powinieneś skontaktować się z administratorem tego forum. Jeżeli nie możesz dowiedzieć się kto nim jest spróbuj skontaktować się z którymś z moderatorów i zapytać go do kogo się zwrócić. Jeżeli nadal nie dostaniesz odpowiedzi powinieneś skontaktować się z właścicielem domeny (poszukaj go przez whois) lub, jeśli strona jest na serwerze darmowych kont (wp.pl, lycos itp.) skontaktuj się z działem nadużyć firmy zarządzającej serwerem. Pamiętaj, że Grupa phpBB nie ma żadnej kontroli i nie może być w żaden sposób odpowiedzialna za to w jaki sposób, gdzie i przez kogo używane jest forum. Nie ma sensu kontaktować się z Grupą phpBB w sprawach prawnych niezwiązanych bezpośrednio ze stroną phpbb.com lub oprogramowaniem phpBB. Jeśli napiszesz do Grupy phpBB w sprawie wykorzystania skryptu przez osoby trzecie otrzymasz prawdopodobnie krótką odpowiedź lub też nie otrzymasz jej wcale.

Góracron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group