trzeżenie. Proszę pamiętać, że jest to decyzja administratora forum i grupa phpBB nie ma nic z tym wspólnego. Jeżeli nie jesteś pewien, dlaczego otrzymałeś ostrzeżenie, skontaktuj sie z administratorem.

Góra

» Jak mogę zgłosić posty moderatorowi?
Jeśli administrator Forum na to zezwolił, powinieneś widzieć przycisk raportowania obok postu, którego chcesz zgłosić moderatorowi. Klikając ten przycisk będziesz musiał przejść przez kilka koniecznych kroków, by zaraportować posta.

Góra

» Do czego służy przycisk "Zapisz" podczas pisania tematu?
Pozwala Ci na zapisanie wiadomości aby dokończyć i dodać ją w późniejszym terminie. By wczytać zapisaną wiadomość przejdź do Panelu użytkownika.

Góra

» Dlaczego mój post musi być zatwierdzony?
Administrator Forum mógł zdecydować, że na forum, w którym chcesz wysłać wiadomość, jest wymagany ponowny przegląd postu przed jego zatwierdzeniem. Jest także możliwe, ze administrator umieścił Cię w grupie użytkowników, których posty wymagają przeglądu przed zatwierdzeniem. Skontaktuj się a administratorem Forum, by zasięgnąć dalszych informacji.

Góra

» Jak mogę podbić mój temat?
Klikając link "Podbij temat" podczas jego przeglądania tematu, możesz "podbić" temat na górę listy tematów na pierwszej stronie danego forum. Jednak jeśli nie widzisz takiego linku opcja podbijania została wyłączona i wtedy możesz podbić temat po prostu pisząc w nim odpowiedź. Pamiętaj jednocześnie o przestrzeganiu regulaminu.

Góra


Formatowanie i typy tematów

» Czym jest BBCode?
BBCode jest specjalną implementacją HTML, która daje nam lepszą kontrolę nad tym jak poszczególne elementy będą wyświetlane. To, czy możesz używać BBCode w swoich postach na forum jest uzależnione od ustawień określonych przez administratora. Możesz również wyłączyć BBCode w poszczególnych postach, zaznaczając odpowiednią opcję w formularzu pisania postu. Sam BBCode jest podobny w składni do HTML, ale tagi zawarte są w nawiasach kwadratowych [ i ] zamiast

Góra

» Czy mogę używać HTML?
Nie. Wstawiony do postu kod HTML będzie wyświetlany jako zwykły tekst. Większość formatowania, które daje nam HTML można uzyskać używając BBCode.

Góra

» Czym są uśmieszki?
Uśmieszki, bądź Emotikony, to małe graficzne obrazki, które mogą być użyte do wyrażania emocji przy użyciu krótkiego kodu, np. :) oznacza radość, :( oznacza smutek. Pełna lista emotikon jest dostępna przy formularzu wysyłania postu. Staraj się jednak nie używać uśmieszków w nadmiarze, gdyż mogą łatwo spowodować, że post stanie się nieczytelny i moderator może podjąć decyzję o ich skasowaniu bądź też usunięciu całej wiadomości. Administrator forum ma także możliwość ustalenia dopuszczalnego limitu uśmieszków w poście.

Góra

» Czy mogę umieszczać obrazki w poście?
Tak, obrazki mogą być wyświetlane w Twoich postach. Ponadto, jeśli administrator włączył możliwość wysyłania załączników, możesz wgrać obrazek bezpośrednio na Forum. W przeciwnym razie musisz podać link do obrazka umieszczonego na publicznie dostępnym serwerze (np. http://www.jakas-strona.com/moj-obrazek.gif). Nie możesz podawać linków do obrazków zapisanych na Twoim prywatnym komputerze (chyba, że jest publicznie dostępnym serwerem) ani obrazków znajdujących się na stronach wymagających autoryzacji, takich jak np. skrzynki pocztowe na gmail lub yahoo i strony chronione hasłem. Aby wyświetlić obrazek użyj znaczników BBCode [img].

Góra

» Czym są globalne ogłoszenia?
Globalne ogłoszenia zawierają ważne informacje i powinieneś zawsze je czytać. Znajdować się one będą na górze każdego forum i w twoim Panelu Użytkownika. Zezwolenia globalnego ogłoszenia są nadawane przez administratora forum.

Góra

» Czym są ogłoszenia?
Ogłoszenia często zawierają ważne informacje odnośnie forum i powinieneś je przeczytać jak najszybciej. Ogłoszenia pojawiają się na górze każdej strony forum, w którym zostały napisane. To czy możesz pisać ogłoszenia jest uzależnione od wymaganych zezwoleń ustalonych przez administratora.

Góra

» Czym są tematy przyklejone?
Tematy przyklejone pojawiają się pod ogłoszeniami w przeglądzie tematów na pierwszej stronie. Przeważnie są one dość ważne, więc w miarę możliwości powinieneś je czytać. Podobnie jak z ogłoszeniami, administrator decyduje jakie uprawnienia są wymagane do pisania tematów przyklejonych na każdym forum.

Góra

» Czym są tematy zamknięte?
Zamknięte tematy zostają zablokowane przez jednego z moderatorów lub administratorów forum. Nie możesz odpowiadać w zamkniętych tematach, a ankiety w nich zawarte zostają automatycznie zakończone. Tematy mogą zostać zamknięte z wielu powodów (np. naruszenie regulaminu). Zależnie od zezwoleń ustalonych przez administratora możesz mieć możliwość zamykania swoich tematów.

Góra

» Czym są ikony tematu?
Ikony tematu są obrazkami, które autor wybiera podczas pisania postów wskazując na ich zawartość. Możliwość korzystania z ikon tematu uzależniona jest od zezwoleń ustalonych przez administratora.

Góra


Poziomy Użytkownika i Grupy

» Kim są Administratorzy?
Moderatorzy są osobami (albo też grupami osób), których zadaniem jest przaglądanie forum od czasu do czasu. Mają oni możliwość edytowania treści lub usuwania postów a także blokowania, odblokowywania, przenoszenia, usuwania i dzielenia tematów w forum, które moderują. Generalnie moderatorzy czuwają aby użytkownicy pisali na temat w dyskusjach oraz nie publikowali niewłaściwych i obraźliwych materiałow.

Góra

» Kim są Moderatorzy?
Moderatorzy są osobami (albo też grupami osób), których zadaniem jest przaglądanie forum od czasu do czasu. Mają oni możliwość edytowania treści lub usuwania postów a także blokowania, odblokowywania, przenoszenia, usuwania i dzielenia tematów w forum, które moderują. Generalnie moderatorzy czuwają aby użytkownicy pisali na temat w dyskusjach oraz nie publikowali niewłaściwych i obraźliwych materiałow.

Góra

» Czym są grupy użytkowników?
Grupy użytkowników są sposobem, w jaki administratorzy mogą grupować użytkowników. Każdy użytkownik może należeć do wielu grup i każda grupa może mieć własne zezwolenia. Dzięki temu administratorzy mogą łatwo zmienić zezwolenia dla wielu użytkowników za jednym razem, nadać zezwolenia moderatora lub dać dostęp użytkownikom do prywatnego forum.

Góra

» Gdzie są grupy użytkowników i jak do nich mogę dołączyć?
Aby dołączyć do grupy użytkowników kliknij w odnośnik Grupy znajdujący się w Twoim Panelu użytkownika, gdzie możesz przeglądać wszystkie grupy. Nie wszystkie są dostępne dla każdego, niektóre mogą wymagać akceptacji przyjęcia nowego użytkownika, niektóre mogą być zamknięte a inne mogą mieć ukryte członkowstwo. Jeżeli grupa jest otwarta możesz poprosić o przyjęcie do grupy klikając w odpowiedni przycisk. Jeżeli grupa wymaga akceptacji nowego członka, Twoja prośba musi zostać zaakceptowana przez moderatora grupy i może on zapytać dlaczego chcesz dołączyć do grupy. Prosimy nie dręczyć moderatora w przypadku negatywnej decyzji, ma swoje powody.

Góra

» Jak mogę zostać przywódcą grupy?
Możliwe, że administrator forum przypisał kolor członkom grupy, aby ułatwić ich identyfikowanie.

Góra

» Czym jest "Domyślna grupa"?
Możliwe, że administrator forum przypisał kolor członkom grupy, aby ułatwić ich identyfikowanie.

Góra

» Czym jest "Domyślna grupa użytkownika"?
Ta strona przedstawia listę osób zajmujących się obsługą forum m.in. administratorów forum oraz moderatorów wraz z informacją jakie fora moderują.

Góra

» Czym jest link "Ekipa"?
To jest strona z listą osób odpowiedzialnych za forum, w której znajdują się administratorzy i moderatorzy forum i fora przez nich moderowane.

Góra


Prywatne wiadomości

» Nie mogę wysyłać prywatnych wiadomości!
Przyczyną tego może być: nie jesteś zarejestrowany i/lub nie jesteś zalogowany, administrator forum wyłączył przesyłanie prywatnych wiadomości na całym forum lub też administrator uniemożliwił Tobie przesyłania wiadomości. Jeżeli jest do ostatni przypadek powinieneś skontaktować sie z administratorem z prośbą o wyjaśnienie przyczyn jego decyzji.

Góra

» Otrzymuję niechciane prywatne wiadomości!
Możesz zablokować przyjmowanie wiadomości od użytkownika używając reguł w Twoim Panelu uźytkownika. Jeżeli otrzymujesz od kogoś obelżywe prywatne wiadomości poinformuj o tym administratora forum, który będzie mógł zabronić takiej osobie wysyłania jakichkolwiek wiadomości.

Góra

» Odebrałem spam lub obraźliwy e-mail od kogoś z tego forum!
Przykro nam z tego powodu. System wysyłania e-maili forum zawiera zabezpieczenia umożliwiające tropić użytkowników, którzy piszą takie wiadomości. Powinieneś przesłać pełną kopię e-maila, który otrzymałeś, ważne żeby zawierał nagłówki (zawierają one informacje o użytkowniku, który wysłał e-maila). Wtedy będzie on mógł podjąć odpowiednie kroki.

Góra


Przyjaciele i wrogowie

» Czym jest moja lista Przyjaciół i Wrogów?
Użytkownicy dodani do Twojej listy przyjaciół będą wyświetleni w Panelu użytkownika i dzięki temu będziesz mógł szybko sprawdzić ich status online a także wysłać prywatną wiadomość. Zależnie od szablonu forum ich posty mogą być podświetlane. Jeśli dodasz użytkownika do listy wrogów to wszystkie posty przez niego napisane będą domyślnie ukryte.

Góra

» Jak mogę dodać / usunąć użytkowników z mojej listy Przyjaciół lub Wrogów?
Możesz dodawać użytkowników na dwa sposoby. Po pierwsze klikając w profilu wybranego użytkownika na odnośnik Dodaj do przyjaciół. Drugi sposób to skorzystanie z zakładki w swoim Panelu użytkownika - możesz tam wpisać nazwę użytkownika, którego chcesz dodać do listy. Na tej samej stronie możesz także usuwać przyjaciół z listy.

Góra


Przeszukiwanie forów

» Jak mogę przeszukiwać forum lub fora?
Wpisz poszukiwaną frazę w pole wyszukiwania, znajdujące się na stronie głównej, a także stronach forów i tematów. W celu uzyskania zaawansowanych opcji wyszukiwania, należy kliknąć odpowiedni przycisk, dostępny na wszystkich stronach Forum. Szczegóły korzystania z wyszukiwarki mogą zależeć od używanego stylu.

Góra

» Dlaczego moje wyszukiwanie nie zwraca wyników?
Wyszukiwanie zwróciło zbyt dużo wyników dla tego serwera. Użyj wyszukiwania złożonego, bardziej sprecyzuj zapytanie oraz fora do przeszukania.

Góra

» Dlaczego moje wyszukiwanie zwraca pustą stronę!?
Twoje wyszukiwanie zwróciło zbyt dużo wyników. Użyj "Zaawansowanego wyszukiwania" i postaraj się być bardziej precyzyjny określając okres i fora, które mają być przeszukane.

Góra

» Jak mogę wyszukać użytkowników?
Odwiedź stronę "Użytkownicy" i kliknij na "Znajdź użytkownika".

Góra

» Jak mogę znaleźć moje posty i tematy?
Swoje posty możesz znaleźć klikając na "Szukaj posty użytkownika" w Panelu użytkownika lub na stronie swojego profilu. Jeżeli chcesz wyszukać swoje tematy użyj strony Zaawansowanego wyszukiwania i skorzystaj z odpowiednich opcji.

Góra


Śledzenie tematu i Zakładki

» Jaka jest różnica między utworzeniem zakładki a śledzeniem?
Zakładki w phpBB3 działają podobnie jak zakładki w przeglądarce. Nie dostajesz powiadomienia, gdy pojawia się aktualizacja, ale możesz później wrócić do tematu. Śledzenie zaś powiadamia Cię w wybrany przez Ciebie sposób, gdy w temacie bądź na forum pojawia się aktualizacja.

Góra

» Jak mogę śledzić wybrane fora lub tematy?
Aby rozpocząć śledzenie wybranego forum kliknij odnośnik "Śledź forum" znajdujący na jego stronie. Natomiast żeby rozpocząć śledzenie odpowiedzi w temacie zaznacz odpowiednią opcję podczas pisania odpowiedzi lub kliknij odnośnik "Śledź temat" znajdujący się u dołu wybranego tematu.

Góra

» Jak mogę usunąć moje śledzenia?
Aby usunąć śledzenia przejdź do Panelu Użytkownika a następnie do zakładki Śledzone tematy i fora.

Góra


Załączniki

» Jak mogę odnaleźć wszystkie moje załączniki?
Aby znaleźć listę załączników, które dodałeś, musisz udać się do Panelu Użytkownika (inaczej UCP) i wybrać odpowiedni odnośnik, aby przejść do sekcji załączników.

Góra

» Jak mogę znaleźć wszystkie moje załączniki?
Aby wyświetlić listę załączników, które wgrałeś przejdź do Twojego Panelu Użytkownika a następnie kliknij odnośnik Załączniki.

Góra


Kwestie phpBB 3

» Kto napisał skrypt tego forum?
Ten skrypt (w niezmodyfikowanej formie) został utworzony, opublikowany i jest własnością Grupy phpBB. Skrypt jest udostępniany na zasadach licencji GNU General Public Licence i może być dowolnie dystrybuowany.

Góra

» Dlaczego funkcja X nie jest dostępna?
To oprogramowanie zostało utworzone i jest własnością Grupy phpBB. Jeżeli sądzisz, że jakaś funkcja powinna zostać do niego dodana odwiedź stronę phpbb.com i zobacz co w tej sprawie ma do powiedzenia Grupa phpBB. Prosimy nie pisać próśb o nowe funkcje na forum z phpbb.com. Grupa wykorzystuje system SourceForge do zarządzania prośbami. Poszukaj na forum opinii Grupy phpBB na temat danej funkcji, jeśli taka już tam się znajduje, a w przeciwnym wypadku postępuj zgodnie z podaną tam procedurą zgłaszania prośb.

Góra

» Z kim mam się skontaktować w sprawach nadużyć prawnych dotyczących tego Forum?
Powinieneś skontaktować się z administratorem tego forum. Jeżeli nie możesz dowiedzieć się kto nim jest spróbuj skontaktować się z którymś z moderatorów i zapytać go do kogo się zwrócić. Jeżeli nadal nie dostaniesz odpowiedzi powinieneś skontaktować się z właścicielem domeny (poszukaj go przez whois) lub, jeśli strona jest na serwerze darmowych kont (wp.pl, lycos itp.) skontaktuj się z działem nadużyć firmy zarządzającej serwerem. Pamiętaj, że Grupa phpBB nie ma żadnej kontroli i nie może być w żaden sposób odpowiedzialna za to w jaki sposób, gdzie i przez kogo używane jest forum. Nie ma sensu kontaktować się z Grupą phpBB w sprawach prawnych niezwiązanych bezpośrednio ze stroną phpbb.com lub oprogramowaniem phpBB. Jeśli napiszesz do Grupy phpBB w sprawie wykorzystania skryptu przez osoby trzecie otrzymasz prawdopodobnie krótką odpowiedź lub też nie otrzymasz jej wcale.

Góracron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group